www.odnpoznan.pl ustaw jako strone startowa Ustaw jako stronę startową pomoc Pomoc szybki kontakt Szybki kontakt koszyk zamowien Zamówienia (0)
certyfikaty i nagrody certyfikat iso akredytacja

Materiały do pracy on-line

Kierunki polityki oświatowej państwa

reforma edukacji

cyfrowa szkoła wielkopolska 2020

www.cyfrowalekcja.pl

czas zawodowców

kongres EDUTEC

Powstanie Wielkopoplskie 1918/1919 Pamiętamy!

materiały dla dyrektora szkoły, placówki

konkursy

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

Medioteka Języka Niemieckiego

WLIN

Twoje dane Twoja sprawa

Polityka prywatności

zamow newsletter

Konkurs Krasomówczy

Konkurs krasomówczy Ożyw historię Powstania Wielkopolskiego rozstrzygnięty!

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się 44 osoby z 25 szkół. Uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie wystąpienia związane z Powstaniem Wielkopolskim.

Młodsze dzieci opowiadały legendy, m.in. O tym, jak powstała powstańcza kokarda; O cwaniakach, którzy zdobyli most na Chwaliszewie.

Starsi uczniowie wygłosili przemówienia, m.in. Wieczorną mowę Ignacego Jana Paderewskiego z okien Bazaru; Powitanie Ignacego Paderewskiego w Gdańsku przez Wojciecha Korfantego.

8 maja br. odbył się finał dla uczniów klas IV –VI szkół podstawowych.

Laureaci:

  • I miejsce Jakub Mieczkowski (SP im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach z kl. VI)
  • II miejsce Łucja Kustarz (SP nr 1 w Szamotułach kl. V)
  • III miejsce Roksana Zjawińska (Szkoła Podstawowa w Niemczynie kl. V)

Wyróżnienia:

  • Eryk Niespodziany (SP nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie, kl. VI)
  • Zuzanna Przybyłek (SP nr im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie kl. VI)
  • Laura Idaszek (SP im. Kawalerów Uśmiechu w Kobylnicy, kl. V)


15 maja br. odbył się finał dla uczniów kl. VII i klas gimnazjalnych.

Laureaci:

  • I miejsce Rafał Sobczak (Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Poznaniu)
  • ex aequo II miejsce Piotr Buczma (SP w Gieczu), Jakub Michalski (SP nr 1 w Szamotułach)
  • III miejsca nie przyznano


Wyróżnienia:

  • Karolina Piechocka (SP nr 1 w Szamotułach)
  • Antoni Walkowiak (Publiczne Gimnazjum KSW w Poznaniu)
  • Zuzanna Marciniak (SP nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Ostrowie Wielkopolskim)


Serdecznie gratulujemy laureatom i finalistom Konkursu!

Zapraszamy Was wraz z opiekunami na uroczystą galę w listopadzie!